O MNĚ...

Malovat a hlavně vystavovat jak na svých samostatných, tak i na společných výstavách, jsem začala aktivně asi po 6 letech od dokončení studií na škole. Pomohla mi k tomu "náhoda" v podobě zdravotních komplikací, které mě navedly k návratu ke kreativní dráze. Jsem těmto okolnostem velice vděčná, jelikož jsem nepředpokládala, že se mi tento sen kdy splní. V těchto šesti letech jsem si sem tam něco nakreslila, namalovala, vyšila, upletla.... A koncentrovaně jsem se zaměřila na vytváření krásné živé zahrady plné rostlin. Můžete ji vidět ve videu v úvodu stránky a na některých fotografiích s obrazy.

Zejména malování, ale i obecně jakákoli kreativní činnost, je pro mě určitá terapie, která mi velice pomáhá. A to především kvůli zpětné vazbě, kterou dostávám od návštěvníků mých vernisáží, výstav a v neposlední řadě i od lidí, kteří mě kontaktují přes sociální sítě. Tyto reakce mi napovídají, že jsem se vydala správným směrem a že všechno úsilí, které vkládám do své tvorby, má smysl a přesah nejen pro mě, ale i pro ostatní. Ke svým obrazům píši pravidelně texty, aby bylo zřetelné. Do svých obrazů a textů o nich vkládám témata, která jsou mi blízká - příroda, Matka Země, současný stav půdy, spodní vody, množství hmyzu - opylovačů a podobně. 

Jsem typ výtvarníka, který se soustřeďuje na více oblastí, kde je možné tvořit. Záběr mám docela široký. Hlavně kvůli tomu, že jsem na střední umělecko - průmyslové škole měla jako obor - uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky - práce keramické. Zde jsme měli ale mimo keramiky také hodiny kresby, malby a třeba i fotografování. Na Univerzitě Palackého v Olomouci - obor - Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání, jsem měla ateliéry: kresba, malba, grafika, fotka, intermédia, modelování - sochařství, kov - objekt - šperk, keramika, textil.  V roce 2021 jsem si rozšířila pole působnosti a začala jsem fotomodelingem - v kontaktech je odkaz na mé portfolio na instagramu. 


"Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst." - Indiáni Kmene Cree