Obrazy na PRODEJ


VESMÍRNÁ VÝSTAVA - 6 PLÁTEN 100X150 CM

100x150 cm, akryl na plátně, lakováno. První 2 obrazy svítí ve tmě. 

33 500 KčTROPICKÝ MOTÝL

100x120 cm, akryl na plátně, s texturou s pískem, lakováno.

31 500 Kč


OTAKÁREK OVOCNÝ

Předlohou pro tento obraz mi byl letošní jedinec tohoto druhu, který se mi zakuklil a vylíhl na zahradě na broskvoni, kterou můžete vidět u pravého horního roku plátna. Unikátní zážitek sledovat, jak si motýl suší křídla a chystá se do nového života, který začal v mé malé zelené a kvetoucí oáze klidu :)

100x70 cm, akryl na plátně, texturovací hmota s pískem, lakováno.

15 500 KčŽLUŤÁSEK ŘEŠETLÁKOVÝ

80x80 cm, akryl na plátně, lakováno.

15 000 KčZLATOHLÁVEK

100x150 cm, akryl na 3D plátně, jemně doplněno jemnou strukturou a strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
37 500 Kč


COSI MEZI NEBEM A ZEMÍ

Akryl na 3D plátně, lakováno, 100x120 cm

27 999 KčHŘEJIVÝ PODZIM

Akryl na 3D plátně, lakováno, 80x120 cm
27 500 KčPŮLNOČNÍ KVĚTINA

Jak už to u některých mých obrazů bývá, tak je možné pracovat s různými způsoby pověšení. Takto to doporučuji, ale lze libovolně měnit podle toho, jak se cítíte a pokaždé má pak obraz jinou dynamiku. Barvy byly nanášené jak štětcem, tak špachtlí. 

120x100 cm, akryl na 3D plátně, pigmenty kovů, lakováno.
27 999 KčSETKÁNÍ NEBE A ZEMĚ

Akryl na 3D plátně, lakováno, 100x100 cm
26 500 Kč


NADĚJE A TOUHA VE SVĚTLEJŠÍ ZÍTŘKY

Obraz je namalován jako volné pokračování obrazu Naděje ve světlejší zítřky. A stejně jako svůj předchůdce, je reakcí na aktuální dění ve světě. A nejen proto jsou na něm tak zářivé barvy, aby pozorovatele naladily na jiné myšlenky, aby se na chvíli odpoutal od všedních i nevšedních starostí. Naladil se na den a zapomněl na to, co ho trápí. Zde jsem si také hrála s povrchem plátna. Je nanášena buď tenčí anebo silnější vrstva jemnější či hrubší texturovací hmoty. Na některých místech je přiznán původní vzhled plátna, textura je jako doplněk, není zcela dominantní. Pokaždé, když se na obraz podívám, najdu na něm nový zajímavý detail. Je potřeba vidět osobně na živo. 

150x100 cm, akryl na mistrovském plátně, dva druhy texturovacích hmot, lakováno.

31 500 KčSPONTANEITY 

První obraz ze série - Spontaneity I.

Celá série "SPONTANEITY" vychází z toho, jaká jsem - spontánní, nespoutaná, plná energie. Jedná se o dynamickou kompozici, obraz je malovaný špachtlí, jedná se o kombinovanou techniku. Hraji si zde se strukturami nejen špachtlí, ale i štětci. Jak je možné vidět na jednotlivých fotkách v detailu, na plátně se toho "hodně děje".  Již brzy se o jednotlivých plátnech rozepíši. 
100x100 cm, akryl na silném plátně ( až na SPONTANEITY IV. - je malováno na tenké plátno ) lakováno závěrečným ochranným lakem.
25 500 KčSEKVOJE 

Sekvojovec obrovský - největší strom planety, který může dosahovat až 80 m na výšku. Je to něco, co bych opravdu z celého srdce velice ráda viděla a živo. Tak věřím, že se mi to splní a ještě před tím si určitě udělám celou "sekvojovou" sérii. Na formátu jsou vyobrazeny 4 samostatné sekvoje, které mají pro mě jistou symboliku, připomínají mi rodinu, 2 dospělé a 2 děti, kde se všichni navzájem podpírají a pomáhají si Celkově jsou pro mě stromy velmi fascinujícími bytostmi. V plánu je i "celostromová" výstava v budoucnu v Praze.
Foto se mnou od skvělé: @Johanka Photography  
100x150 cm, akryl na silném plátně, lakováno závěrečným ochranným lakem.
32 500 KčBABOČKA PAVÍ OKO

150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 KčI NA VČELKÁCH SAMOTÁŘKÁCH ZÁLEŽÍ 

Obraz je namalovaný jako volné pokračování obrazu, který jsem malovala před rokem. Nesl jméno - Na včelách záleží. Oba dva obrazy byly namalovány kvůli současné kritické situaci se hmyzem. Neustále propírané téma o tom, jak chybí nejen tak důležití opylovači, ale i další druhy hmyzu. Tímto obrazem chci upozornit na to, že nejen včela medonosná a čmelák jsou opylovači. Je dosti pravděpodobné, že si do budoucna udělám ještě další obrazy s touto tématikou. Včela medonosná nezvládá létat, když je chladněji, ale čmelákům ani včelkám samotářkám to tolik nevadí a neúnavně létají z kvítku na kvítek a tím obrovsky přírodě pomáhají. Hýčkejme si proto své "hmyzáky". Jsou velmi důležití. Nejen pro květiny, ale také pro nás.
150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno jemnou strukturou a strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 Kč

 


ČERVENÁ VÁŽKA

Něco málo o symbolu vážky jako takovém:
"Vážka je v Japonsku posvátným zvířetem. V některých kulturách (zejména v Asii) představuje posla štěstí a radosti, ale i znamení odvahy a síly. Vážky jsou symbolem znovuzrození a obnovy po životních strastech, nebo po veliké ztrátě."
"Vážky jsou stovky milionů let starým druhem hmyzu, vzniklým ještě před dobou dinosaurů."
Stejně jako je to u všech obrazů z této série - jsou to obrazy vyprávějící příběh o tom, jak je v přírodě anebo můžeme říct i ve vesmíru - vše propojené. Každá akce vyvolá reakci a určité zákonitosti jsou neměnné. Tak jako je stav přírody, životního prostředí obecně určujícím faktorem pro aktuální počty hmyzích kamarádů a nejen jejich... Jde i o to, jak je na tom půda, lesy, spodní voda... mohla bych pokračovat do nekonečna. "Hmyzáci" jsou pro mě fascinující bytosti. Tak malí a zároveň extrémně důležití pro veškeré bytí na této planetě. Někde jsem již historicky četla, že pokud by vyhynula včela medonosná, tak by to mělo fatální následky pro nás všechny. Jsou sice i další opylovači, ale i ti jsou citliví ke všeobecnému nadužívání chemie nejen v zemědělství. Cítím k nim obrovský respekt, náklonnost a zároveň i lásku. Jsou to moji kamarádi a parťáci. Proto jim vzdávám hold nejen tím, že mám speciálně pro ně navrženou zahradu jako medonosnou... ( viz dokumentární video připnuté na začátku stránky od skvělého a talentovaného Micek Studio ) https://www.youtube.com/watch?v=H7ZJ6qlmd8o ...a zároveň se jim věnuji v této sérii obrazů. Už mám rozpracované další obrazy s touto tématikou a převážně se jedná o ty druhy "hmyzáků", kteří se tu u mě pravidelně objevují a mám tu čest u toho být a opakovaně je fotit, sledovat je a hlavně žasnout a cítit se tím, jací jsou, zcela dojatá.  
150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 KčMODRÉ A ČERNÉ VLNY 3D

Obraz byl tvořen v průběhu jednoho celého roku a zabral mi více než 200h času. Byl to docela očistec Jsem velký detailista, pravidelně jsem se k tvorbě tohoto obrazu vracela velice ráda. Počet tahů by se nedal spočítat, možná tisíce, desetitisíce a když nebudeme troškaři, tak i statisíce.... Propracování se od jednotlivých linií až ke konečnému vzhledu bylo náročné, ale zároveň naplňující. Snahou bylo vytvořit obraz s trojrozměrnými vlnami na relativně velkém formátu. Obraz je nakreslen kvalitními světlostálými štětečkovými linery v modré barvě (štětečkové fixy). Mám vytvořené i Červené vlny 3D na menším formátu. K tomuto motivu jsem se dostala postupně během několika let. Dříve jsem tvořila i perokresby klasickou tuší a nebo obyčejnými "centropenkami" o různé tloušťce. Na mých FB stránkách lze dohledat kresby přes které vedly až k této kresbě.
70x120 cm, světlostálé štětečkové linery, silný papír - lepenka
Neprodejný originál, možnost kvalitní digitální reprodukce cca 5499 Kč.
Vytvoření originálu na přání, čekací doba cca 2 měsíce, cena na dotaz.