Obrazy na PRODEJ/Paintings for SALE

SÉRIE ODVAHA - PRVNÍ OBRAZ

Momentálně mám namalovaný první obraz z této série. Celá tato série bude pojednávat o tom, jak je v životě důležitá odvaha. A to nejen vůči ostatním, ale hlavně k nám samotným. Ústředním tématem je postoj, kde se stavíme na svoji stranu, důvěřujeme ve své směřování a hlavně sami v sebe. A i když se kolikrát může zdát nějaké životní "škobrtnutí" jako chyba, není tomu tak. Pouze sbíráme informace a učíme se na životě, který nám byl dán. Proto věřme v sebe, pracujme na sobě a nechme se zviklat tím, že nám kdokoli říká, že to, co děláme, i když to tak cítíme, není to, co dělat máme. A přesně takový je tento obraz. Je v takovém rozměru, který se mi líbí a zároveň v takové barevné kombinaci, která v danou chvíli byla ideální. Naslouchejte svojí intuici.

Odvaha I. - 100x100 cm, 33 490 Kč

Akryl na plátně, lakováno. SÉRIE NEW HORIZONT

Tato série, stejně jako některé další, vnímám jako další krok ve své tvorbě. Je zde patrné pro již typické pastózní nanášení barev dále zapracovávané na ploše plátna pomocí špachtlí a dodatkově i štětci. Jedná se o mnohem jemnější barevnost než je u mě běžná, proto tato série také nese takový název. Je to pro mě symbolické odkrývání a nacházení nových horizontů nejen v tvorbě, ale i v životě, o ujasňování si toho, v čem budu pokračovat a od čeho upustím. Jelikož každým obrazem se více dostávám do harmonie a nejen pro Vás, jako pozorovatele, jsou tyto obrazy transformační, osvobozující, pomáhající a podporující na cestě životem. Je to má arteterapie... A garantuji Vám, že pokud se budete koukat do takových zářivých barev, nejen u těchto, ale i na dalších mých obrazech, mine Vás podzimní, zimní anebo jakýkoli splín, protože se budete těmito obrazy cítit nabití, pozitivně naladění a alespoň na chvíli spokojení za to, co je tady a teď. Zároveň je pro mě naprosto fascinující, jak obrazy fungují při různých typech nasvícení, když slunce vychází, zapadá, když už jej zbývá jen maličko a nebo když si na něj posvítíte umělým světlem. Zkrátka, obrazy a jejich barvy si žijí svým vlastním životem, takže jsem si jista, že kus toho života, co mají v sobě, který jsem do nich vtiskla, se vpijí i  do Vás a vašich duší. 

New Horizont I. - 150x100 cm, 34 950 Kč

New Horizont II. - 100x120 cm, 31 500 Kč

New Horizont III. - 100x100 cm, 27 950 Kč

Akryl na plátně, fosforové barvy, lakováno. 


SÉRIE NEW AGE

I u této série se jedná o nový krok v mé tvorbě. Oproti předchozí sérii zde byly místo špachtlí používány při nanášení barev štětce. Jedná se o celkové zjemnění mého výtvarného rukopisu. Jsou použity teplé odstíny v kombinaci s fialovou či modrou a modrozelenou. I když se jedná o barvy ve vzájemném kontrastu, tak se všechny použité odstíny krásně doplňují. Obrazy jsou velice jemně strukturované, jedná se jen o takový náznak třetího rozměru. U této série jsem se snažila o lehkost, výše zmíněnou jemnost a aby pohled na ně člověka uklidnilo, naladilo. Všechny tři obrazy budou působit dobře, jak v ložnici, tak třeba i v obývacím pokoji. Lze společně kombinovat a nebo si pořídit obraz samostatně. 

New Age I. - 150x100 cm, 34 950 Kč

New Age II. - 100x120 cm, 31 500 Kč

New Age III. - 100x100 cm, 27 950 Kč

Akryl na plátně, lakováno. SÉRIE BACK TO THE FUTURE 

U této série si můžete všimnout mé oblíbené kombinace barev. Na svém monitoru to určitě nevnímáte tak intenzivně, jako když stojíte před dobře osvětleným obrazem, který na Vás dýchne veškerou energii v sobě obsaženou. Všem obrazům dominuje má často používaná fosforově růžová barva v kombinaci, oproti předchozí sérii, s odstíny laděnými spíše do studena. Světle modrá. modrozelená, bílá... Tato plátna mají opět expanzivní, expresivní nádech, snaží se pozorovatele nabudit k lepší náladě a díky tomu k lepším výkonům během dne. Série nese tento název proto, že ač jsem se ve své tvorbě již posunula někam dále, než když jsem tuto barevnost použila nějaké 3 roky zpátky poprvé, nikdy nepřestanou být tyto barvy součástí mojí bytosti. Takže se navracíme pomalu v něčem ke kořenům k počátkům, když jsem svoji malířskou tvorbu pomalu, ale jistě "rozjížděla" a zároveň jsem otevřená tomu, co přijde v budoucnu. Na těchto obrazech je ztvárněna jak minulost, tak i přítomnost a co je nejdůležitější, tak i budoucnost, která se teprve někde v jiných dimenzích vytváří, formuje a pomalu, ale jistě přichází a přináší jen to nejlepší.

Back to the Future I. - 150x100 cm, 34 950 Kč

Back to the Future II. - 100x120 cm, 31 500 Kč

Back to the Future III. - 100x100 cm, 27 950 Kč

Akryl na plátně, lakováno. 


ZAPADAJÍCÍ SLUNCE NAD OBILNÝM POLEM

Špachtlí a štětci malovaný obraz, na kterém jsou vytvořeny různé povrchy pomocí barev. Jsou zvoleny kontrastní barvy, jak teplé, tak studené odstíny. Několik odstínů mé oblíbené modré společně s růžovou a zlatavou. Obraz vznikal několik měsíců, protože jak už to tak často bývá, tak na každý obraz se potřebuji nacítit, promyslet barevné kombinace a stejně se pak stává, že se nechám unést přítomným okamžikem během tvorby a samy barvy mi ukazují, jakým směrem se vydat. 

100x100 cm, akryl na 3D plátně, metalická barva, pigmenty kovů, závěrečný lak. 

29 500 Kč


TEMNĚ MODRÁ - MOŘE/DEEP BLUE - THE SEE 

100x100 cm, akryl na 3D plátně, texturovací hmoty, závěrečný ochranný lak.

29 500 Kč


VESMÍRNÁ VÝSTAVA - 6 PLÁTEN 100x150 CM - nyní vystaveno v Kulturním centru v Klecanech u  Prahy. 

100x150 cm, akryl na plátně, lakováno. První 2 obrazy svítí ve tmě. 

36 500 Kč


VESMÍRNÁ VÝSTAVA - VOL. II - také vystaveno v Kulturním centru v Klecanech u Prahy.


BAREVNÁ EXPLOZE/COLORFULL EXPLOSION

100x120 cm, akryl na mistrovském plátně, Texturovací hmota, lakováno. 

33 500 KčLETNÍ NÁLADA/SUMMER  MOOD

100x120 cm, akryl na mistrovském plátně, 2 druhy texturovacích hmot

31 500 KčCOSI MEZI NEBEM A ZEMÍ/SOMETHING BETWEEN SKY AND EARTH

100x120 cm, akryl na 3D plátně, metalická barva, pigmenty kovů, lakováno. 

31 500 KčOTAKÁREK OVOCNÝ

Předlohou pro tento obraz mi byl letošní jedinec tohoto druhu, který se mi zakuklil a vylíhl na zahradě na broskvoni, kterou můžete vidět u pravého horního roku plátna. Unikátní zážitek sledovat, jak si motýl suší křídla a chystá se do nového života, který začal v mé malé zelené a kvetoucí oáze klidu :)

100x70 cm, akryl na plátně, texturovací hmota s pískem, lakováno.

15 500 KčHŘEJIVÝ PODZIM

Akryl na 3D plátně, lakováno, 80x120 cm
26 999 KčPŮLNOČNÍ KVĚTINA

Jak už to u některých mých obrazů bývá, tak je možné pracovat s různými způsoby pověšení. Takto to doporučuji, ale lze libovolně měnit podle toho, jak se cítíte a pokaždé má pak obraz jinou dynamiku. Barvy byly nanášené jak štětcem, tak špachtlí. 

120x100 cm, akryl na 3D plátně, pigmenty kovů, lakováno.
27 999 Kč


SETKÁNÍ NEBE A ZEMĚ

Akryl na 3D plátně, lakováno, 100x100 cm
26 500 Kč


NADĚJE A TOUHA VE SVĚTLEJŠÍ ZÍTŘKY

Obraz je namalován jako volné pokračování obrazu Naděje ve světlejší zítřky. A stejně jako svůj předchůdce, je reakcí na aktuální dění ve světě. A nejen proto jsou na něm tak zářivé barvy, aby pozorovatele naladily na jiné myšlenky, aby se na chvíli odpoutal od všedních i nevšedních starostí. Naladil se na den a zapomněl na to, co ho trápí. Zde jsem si také hrála s povrchem plátna. Je nanášena buď tenčí anebo silnější vrstva jemnější či hrubší texturovací hmoty. Na některých místech je přiznán původní vzhled plátna, textura je jako doplněk, není zcela dominantní. Pokaždé, když se na obraz podívám, najdu na něm nový zajímavý detail. Je potřeba vidět osobně na živo. 

150x100 cm, akryl na mistrovském plátně, dva druhy texturovacích hmot, lakováno.

31 500 KčSPONTANEITY 

První obraz ze série - Spontaneity I.

Celá série "SPONTANEITY" vychází z toho, jaká jsem - spontánní, nespoutaná, plná energie. Jedná se o dynamickou kompozici, obraz je malovaný špachtlí, jedná se o kombinovanou techniku. Hraji si zde se strukturami nejen špachtlí, ale i štětci. Jak je možné vidět na jednotlivých fotkách v detailu, na plátně se toho "hodně děje".  Již brzy se o jednotlivých plátnech rozepíši. 
100x100 cm, akryl na silném plátně ( až na SPONTANEITY IV. - je malováno na tenké plátno ) lakováno závěrečným ochranným lakem.
29 500 KčSEKVOJE

Dnes se s Vámi podělím o své milované Sekvoje, kde každý jeden kmen reprezentuje jednoho člena rodiny, kde jsou 2 rodiče a 2 děti. Společně jsou silnější, šťastnější a odolnější vůči všemu, co je každý den a každou noc potká. Protože tou největší devízou v životě je láska a nejen ta v rodině, mezilidská ale i ta, na kterou často zapomínáme... Je to ta, na kterou bychom měli cítit sami k sobě, protože se sebou trávíme nejvíce času. Měli bychom tu být pro sebe každý den a nezapomínat na sebe. I když k tomu nejen dnešní doba přímo či nepřímo navádí se všemi svými povinnostmi a úkoly, které se jednoduše plnit musí. Ale i tak, najděme si pro sebe kus toho času a pracujme na vztahu sami k sobě - vy jste ten, komu byste měli každé ráno do zrcadla říkat: "Mám Tě rád/ráda,...Vážím si toho, že jsi takový/taková... a spolu to všechno zvládneme."

Sekvojovec obrovský - největší strom planety, který může dosahovat až 80 m na výšku. Je to něco, co bych opravdu z celého srdce velice ráda viděla na živo. Tak věřím, že se mi to splní a ještě před tím si určitě udělám celou "sekvojovou" anebo alespoň "Stromovou" sérii. 

100x150 cm, akryl na 3D plátně, textury.

32 500 KčZLATOHLÁVEK

100x150 cm, akryl na 3D plátně, jemně doplněno jemnou strukturou a strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
37 500 KčTROPICKÝ MOTÝL

100x120 cm, akryl na plátně, s texturou s pískem, lakováno.

31 500 KčBABOČKA PAVÍ OKO

150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 KčI NA VČELKÁCH SAMOTÁŘKÁCH ZÁLEŽÍ 

Obraz je namalovaný jako volné pokračování obrazu, který jsem malovala před rokem. Nesl jméno - Na včelách záleží. Oba dva obrazy byly namalovány kvůli současné kritické situaci se hmyzem. Neustále propírané téma o tom, jak chybí nejen tak důležití opylovači, ale i další druhy hmyzu. Tímto obrazem chci upozornit na to, že nejen včela medonosná a čmelák jsou opylovači. Je dosti pravděpodobné, že si do budoucna udělám ještě další obrazy s touto tématikou. Včela medonosná nezvládá létat, když je chladněji, ale čmelákům ani včelkám samotářkám to tolik nevadí a neúnavně létají z kvítku na kvítek a tím obrovsky přírodě pomáhají. Hýčkejme si proto své "hmyzáky". Jsou velmi důležití. Nejen pro květiny, ale také pro nás.
150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno jemnou strukturou a strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 Kč

 


ČERVENÁ VÁŽKA

Něco málo o symbolu vážky jako takovém:
"Vážka je v Japonsku posvátným zvířetem. V některých kulturách (zejména v Asii) představuje posla štěstí a radosti, ale i znamení odvahy a síly. Vážky jsou symbolem znovuzrození a obnovy po životních strastech, nebo po veliké ztrátě."
"Vážky jsou stovky milionů let starým druhem hmyzu, vzniklým ještě před dobou dinosaurů."
Stejně jako je to u všech obrazů z této série - jsou to obrazy vyprávějící příběh o tom, jak je v přírodě anebo můžeme říct i ve vesmíru - vše propojené. Každá akce vyvolá reakci a určité zákonitosti jsou neměnné. Tak jako je stav přírody, životního prostředí obecně určujícím faktorem pro aktuální počty hmyzích kamarádů a nejen jejich... Jde i o to, jak je na tom půda, lesy, spodní voda... mohla bych pokračovat do nekonečna. "Hmyzáci" jsou pro mě fascinující bytosti. Tak malí a zároveň extrémně důležití pro veškeré bytí na této planetě. Někde jsem již historicky četla, že pokud by vyhynula včela medonosná, tak by to mělo fatální následky pro nás všechny. Jsou sice i další opylovači, ale i ti jsou citliví ke všeobecnému nadužívání chemie nejen v zemědělství. Cítím k nim obrovský respekt, náklonnost a zároveň i lásku. Jsou to moji kamarádi a parťáci. Proto jim vzdávám hold nejen tím, že mám speciálně pro ně navrženou zahradu jako medonosnou... ( viz dokumentární video připnuté na začátku stránky od skvělého a talentovaného Micek Studio ) https://www.youtube.com/watch?v=H7ZJ6qlmd8o ...a zároveň se jim věnuji v této sérii obrazů. Už mám rozpracované další obrazy s touto tématikou a převážně se jedná o ty druhy "hmyzáků", kteří se tu u mě pravidelně objevují a mám tu čest u toho být a opakovaně je fotit, sledovat je a hlavně žasnout a cítit se tím, jací jsou, zcela dojatá.  
150x100, akryl na 3D plátně, jemně doplněno strukturou s pískem, se závěrečným ochranným lakováním.
35 500 KčPředlohou pro tento obraz mi byl motýlí jedinec tohoto druhu z léta 2022, který se mi zakuklil a vylíhl na zahradě na broskvoni, kterou můžete vidět u pravého horního rohu plátna u fotky ze zahrady. Unikátní zážitek sledovat, jak si motýl suší křídla a chystá se do nového života, který začal v mé malé zelené a kvetoucí oáze klidu :)

100x70 cm, akryl na plátně, texturovací hmota s pískem, lakováno.

15 500 Kč


ŽLUŤÁSEK ŘEŠETLÁKOVÝ

80x80 cm, akryl na plátně, lakováno.

15 000 Kč


MODRÉ A ČERNÉ VLNY 3D

Obraz byl tvořen v průběhu jednoho celého roku a zabral mi více než 200h času. Byl to docela očistec Jsem velký detailista, pravidelně jsem se k tvorbě tohoto obrazu vracela velice ráda. Počet tahů by se nedal spočítat, možná tisíce, desetitisíce a když nebudeme troškaři, tak i statisíce.... Propracování se od jednotlivých linií až ke konečnému vzhledu bylo náročné, ale zároveň naplňující. Snahou bylo vytvořit obraz s trojrozměrnými vlnami na relativně velkém formátu. Obraz je nakreslen kvalitními světlostálými štětečkovými linery v modré barvě (štětečkové fixy). Mám vytvořené i Červené vlny 3D na menším formátu. K tomuto motivu jsem se dostala postupně během několika let. Dříve jsem tvořila i perokresby klasickou tuší a nebo obyčejnými "centropenkami" o různé tloušťce. Na mých FB stránkách lze dohledat kresby přes které vedly až k této kresbě.
70x120 cm, světlostálé štětečkové linery, silný papír - lepenka
Neprodejný originál, možnost kvalitní digitální reprodukce cca 5499 Kč.
Vytvoření originálu na přání, čekací doba cca 2 měsíce, cena na dotaz.